Støtteturen afsluttet med hygge
Støtteturen afsluttet med hygge
Støtteturen afsluttet med hygge
Støtteturen afsluttet med hygge

Støtteturen afsluttet med hygge

Vi gik den sidste fællestur og sluttede af med kaffe mm

Skrevet d. 29. januar 2022 af
Kim Møller
Støtteturen afsluttet med hygge

Lørdag formiddag var vi afsted på den sidste fællestur. Turen gik fra hallen, forbi rådhuset, ned over festivalspladsen og ud til jernbanebroen på papegøjestien. Herfra vendte vi om og gik gennem byen og gågaden hjem. Alt i alt en lille frisk tur på 5 kilometer. Tilbage ved hallen samledes vi i hallens rum 5, hvor Dress var vært med en gammel dansk og til dem der ikke skulle køre, var der også en til det andet ben. Tønderhallerne gav en kop kaffe og lidt chokolade, så der var noget for alle.

Mens hyggen stod på var der lodtrækning om 4 præmier blandt de medvirkende på turen. Gavekort fra Sport 24 og Cafe Viktoria, samt 2 flasker vin fra en glad giver. Således fik vi sluttet rigtigt godt af og nu skal det blive spændende at se hvor mange penge vi har fået gået ind til TMT via diverse sponsorater og meget mere.

Herunder billeder af de glade vindere og lidt stemningsbilleder.

mvh.

Finn Hedegaard

Jens Malle

Andreas Schütt

Kim Møller

Støtteturen afsluttet med hyggeStøtteturen afsluttet med hyggeStøtteturen afsluttet med hyggeStøtteturen afsluttet med hyggeStøtteturen afsluttet med hyggeStøtteturen afsluttet med hyggeStøtteturen afsluttet med hyggeStøtteturen afsluttet med hyggeStøtteturen afsluttet med hygge

Se flere populære nyheder fra TMTH.dk

Ung bagspiller til TM Tønder

TM Tønder henter talentfuld bagspiller i ligaklubben Mors/Thy Håndbold. 19- årige...
4 uger siden

TM Tønder skal have ny direktør

Tønder Kommunes elitehåndboldklub TM Tønder skal have ny direktør. Klubbens direktør...
2 uger siden

TM Tønder imødegår kritik.

Tønder Kommunes elitehåndboldklub TM Tønder afviser tidligere spilleres anklager om kontraktfiduser...
2 uger siden

God sæsonafslutning

TM Tønder var top klar til opgaven, onsdag aften mod KIF...
3 uger siden

Jaris Tobeler stopper i TMT

Efter to sæsoner i klubben, siger TM Tønder farvel til Jaris...
3 uger siden

Onsdag er pokaldag

På onsdag den 10.maj klokken 19.00 spiller TM Tønder den sidste...
4 uger siden